REKLAMA
Znaleziono 3427 wyników
Ruszyła budowa Malta Point w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła budowa Malta Point w Poznaniu
Rozpoczęła się budowa I etapu osiedla Malta Point. Na terenie Rataj powstaje budynek wielorodzinny z...
Rynek handlowy w Polsce: nowe marki, pół miliona mkw. w budowie, rosnące czynsze i spadek poziomu pustostanówartykuł
Pokaż artykuł
Rynek handlowy w Polsce: nowe marki, pół miliona mkw. w budowie, rosnące czynsze i spadek poziomu pustostanów
Do końca roku sektor może wzbogacić się o ok. 200 000 mkw., z czego zgodnie z trendem ostatnich lat najwięcej przypadnie na format parków handlowych, które odpowiadają za 77 proc. powierzchni w budowie – wynika z analizy Cushman & Wakefield.
Rynek nieruchomości handlowych ma za sobą stabilny rok [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Rynek nieruchomości handlowych ma za sobą stabilny rok [RAPORT]
Jak wynika z raportu firmy doradczej Cushman & Wakefield, ubiegły rok w sektorze nieruchomości handlowych to kontynuacja ofensywy parków handlowych, które odpowiadały za 70% nowej podaży dostarczonej na rynek. Mimo wielu wyzwań związanych z inflacją czy ogólną niepewnością gospodarczą, w Polsce zadebiutowało w tym czasie czternaście nowych marek. Kolejne miesiące mogą jednak przynieść pogorszenie nastrojów konsumentów, co znajdzie odzwierciedlenie w niższym poziomie sprzedaży detalicznej i co za tym idzie – obrotach najemców obiektów handlowych.
Kolejka po grunty pod mieszkaniówkę w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Kolejka po grunty pod mieszkaniówkę w Polsce
Na rynku gruntów inwestycyjnych zachodzą ostatnio spore zmiany. Oczekiwania ze strony właścicieli działek nadal są wygórowane, ale teraz kupujący skłonni są zapłacić więcej za parcele, które przygotowane są pod budowę wielorodzinnych inwestycji mieszkaniowych. Kiedy do sprzedaży trafia atrakcyjna działka, jest na nią wielu chętnych. Deweloperzy intensywnie poszukują gruntów, bo popyt na mieszkania, stymulowany rządowymi dopalaczami, nie maleje, a rynkowa oferta nowych mieszkań jest coraz skromniejsza.
W Wielkopolsce powstanie nowe, wielkie centrum handlowe [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Wielkopolsce powstanie nowe, wielkie centrum handlowe [WIZUALIZACJE]
W województwie wielkopolskim powstanie nowe, wielkie centrum handlowe. Powstanie w liczącej ok. 70 tysięcy mieszkańców Pile. Obiekt będzie miał na początek 24 000 metrów kwadratowych powierzchni handlowej, a docelowo 38 000 mkw. Znajdzie się w nim blisko 40 sklepów najpopularniejszych marek, w tym największy i najnowocześniejszy w regionie salon meblowy Agata. W ramach BIG Piła powstanie także sklep DYI o powierzchni ok. 8 tys. mkw. Na terenie centrum powstanie ogromny parking na 1200 miejsc postojowych. Tak właśnie będzie wyglądała BIG Piła – wspólna inwestycja ACTEEUM oraz BIG Poland. Liczba klientów w promieniu 30 min. dojazdu wynosi ok. 100 000 mieszkańców regionu.
Do Polski zamierzają wejść nowe marki handlowe [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Do Polski zamierzają wejść nowe marki handlowe [RAPORT]
Polskim rynkiem handlowym niezmiennie interesują się nowe marki, co znajduje odzwierciedlenie w kilku debiutach. Do kolejnych wejść mogą zachęcić coraz lepsze wyniki po stronie sprzedaży detalicznej, rosnąca odwiedzalność centrów handlowych, a także wyższe obroty, na które negatywny wpływ przestała mieć inflacja.
Osiedle Archipelaginwestycja
Pokaż inwestycję
Osiedle Archipelag
Rumia, Robakowo, Żeglarzy
To już pewne. Pociągi wrócą po wielu latach na Dworzec Świebodzki we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
To już pewne. Pociągi wrócą po wielu latach na Dworzec Świebodzki we Wrocławiu
Dzięki dofinansowaniu z programu Kolej Plus na wrocławski dworzec Świebodzki po ponad 30 latach wrócą pasażerskie połączenia kolejowe. Dziś podczas konferencji prasowej w obecności Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, Andrzeja Bittela – Sekretarza Stanu, pełnomocnika rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu oraz przedstawicieli samorządu Wrocławia i Środy Śląskiej zainaugurowano realizację dolnośląskich projektów dofinansowanych w ramach Programu Kolej Plus.
Amerykańska firma Jabil stawia na Wrocław. Uruchomi centrum badawczo-rozwojoweartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Jabil stawia na Wrocław. Uruchomi centrum badawczo-rozwojowe
Kolejna duża, międzynarodowa firma stawia na stolicę Dolnego Śląska. Jabil Inc., amerykańska firma tworząca rozwiązania produkcyjne, zwiększa swoją obecność we Wrocławiu. Otworzy nowe centrum badawczo-rozwojowe, na które otrzyma rządowe dofinansowanie w postaci dotacji celowej.
Miliard złotych dołoży budżet państwa na wkład własny do unijnych projektów dolnośląskich samorządówartykuł
Pokaż artykuł
Miliard złotych dołoży budżet państwa na wkład własny do unijnych projektów dolnośląskich samorządów
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przyznało środki na dla dolnośląskich samorządów na uzupełnienie wkładów własnych w projektach finansowanych ze wsparciem programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027. Jak informuje Zarząd Województwa Dolnośląskiego chodzi o ponad 1 mld zł.
Wrocław: pociągi Kolei Dolnośląskich i Polregio z biletami MPKartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: pociągi Kolei Dolnośląskich i Polregio z biletami MPK
Bardzo dobra wiadomość. Od 1 sierpnia pociągami Kolei Dolnośląskich i Polregio będzie można podróżować po Wrocławiu na podstawie biletów MPK. Przewoźnicy regionalni będą honorować miejskie bilety na podstawie umowy podpisanej przez Jacka Sutryka, prezydenta Wrocławia i Damiana Stawikowskiego, prezesa Kolei Dolnośląskich oraz przedstawicieli Polregio.
Nowe ładowarki przy drogach szybkiego ruchu. Poznaliśmy chętnych do ich budowyartykuł
Pokaż artykuł
Nowe ładowarki przy drogach szybkiego ruchu. Poznaliśmy chętnych do ich budowy
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otworzyła oferty w przetargu na dzierżawę miejsc pod budowę i obsługę ogólnodostępnych, szybkich stacji ładowania pojazdów elektrycznych na 31 Miejscach Obsługi Podróżnych na terenie Polski. 
Będą kolejne inwestycje w infrastrukturę kolejową na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Będą kolejne inwestycje w infrastrukturę kolejową na Dolnym Śląsku
Pół roku intensywnych działań za nami. 100 mln zł. na odbudowę po powodzi na Dolnym Śląsku. Potencjał wyremontowanej za ponad 150 mln zł. linii Wrocław – Kłodzko – Międzylesie jest w pełni wykorzystywany. Teraz czas na kolejne wyzwania. Kolej na Dolnym Śląsku zyskuje nowe możliwości.
Zmodernizowany zostanie kolejny fragment linii kolejowej Wrocław - Opole - Bytomartykuł
Pokaż artykuł
Zmodernizowany zostanie kolejny fragment linii kolejowej Wrocław - Opole - Bytom
PKP PLK S.A. wyremontuje 54 kilometry międzywojewódzkiej linii kolejowej łączącej Wrocław z Bytomiem, na odcinku Opole Groszowice – Pyskowice. Odnowione zostaną wiadukty i mosty, przebudowane dwa perony. W ramach tej ważnej inwestycji zmodernizowane zostaną także tory. Prace zostaną wykonane z Krajowego Planu Odbudowy za ponad 100 mln zł. Z myślą o pasażerach prace poprowadzone zostaną tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na zmiany w komunikacji.
Ważna, strategiczna inwestycja w woj. łódzkim. PERN podpisał umowę na rozbudowę Bazy Paliw w Koluszkachartykuł
Pokaż artykuł
Ważna, strategiczna inwestycja w woj. łódzkim. PERN podpisał umowę na rozbudowę Bazy Paliw w Koluszkach
PERN podpisał we wtorek 17 marca 2026 r. umowę z firmą Aldesa Construcciones Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie na budowę nowego zbiornika na olej napędowy w Bazie Paliw nr 1 w Koluszkach (woj. łódzkie). Nowa inwestycja o wartości blisko 40 mln zł obejmuje budowę zbiornika na olej napędowy o pojemności 33 tys. m³ wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Inwestycja zwiększy potencjał operacyjny bazy i wzmocni logistykę paliwową w centralnej Polsce.
Kolejna znana polska firma zostanie zlikwidowana?artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna znana polska firma zostanie zlikwidowana?
Niestety, wiele wskazuje na to, że wkrótce zlikwidowana zostanie kolejna, znana, polska firma istniejąca od wielu, wielu lat. Pod koniec października ma zapaść ostateczna decyzja dotycząca likwidacji Fabryki Aparatury Pomiarowej „Pafal” – jednego z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych zakładów przemysłowych w Świdnicy (woj. dolnośląskie). Przedsiębiorstwo, które od dekad produkowało urządzenia pomiarowe i liczniki energii elektrycznej, może wkrótce zakończyć swoją działalność. Zarząd spółki Apator, właściciela fabryki od 2004 roku, opublikował oświadczenie wyjaśniające przyczyny planowanej likwidacji.
Logisteed Poland stawia na Prologis Park Wrocław IV. Operator wzmacnia logistykę w kluczowym regionie krajuartykuł
Pokaż artykuł
Logisteed Poland stawia na Prologis Park Wrocław IV. Operator wzmacnia logistykę w kluczowym regionie kraju
Ponad 5 500 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni magazynowo‑biurowej w Prologis Park Wrocław IV zasili operacje Logisteed Poland. Jeden z czołowych operatorów łańcucha dostaw w Europie Środkowo‑Wschodniej wzmacnia tym samym swoją obecność w jednym z najdynamiczniej rozwijających się regionów logistycznych w Polsce.
Bielawa Jezioro, Góry Sowie, Sprintery do Leszna i Góra bliżej Wrocławia! Wchodzi nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskichartykuł
Pokaż artykuł
Bielawa Jezioro, Góry Sowie, Sprintery do Leszna i Góra bliżej Wrocławia! Wchodzi nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich
14 czerwca 2026 roku wchodzi kolejna korekta rozkładu jazdy, a wraz z nią nowości na kilku dolnośląskich liniach. Przede wszystkim czeka nas kolejna premiera odbudowanej po latach linii, a także nowość na odcinku Rawicz – Żmigród – Oborniki Śląskie – Wrocław.
Sztuka wyboruartykuł
Pokaż artykuł
Sztuka wyboru
Żyjemy w społeczeństwie ekspertów. Każda sfera naszej codzienności została zaadaptowana przez odpowi...
Amwin, partner strategiczny konferencji "Nowoczesne Hale, Budma 2012"artykuł
Pokaż artykuł
Amwin, partner strategiczny konferencji "Nowoczesne Hale, Budma 2012"
25 stycznia w trakcie trwania Międzynarodowych targów Budownictwa BUDMA 2012 odbędzie się III Konfer...
REKLAMA